Aktualności

Rozdano „Lwy Legnickiego Biznesu”

Zakończyła się trzecia edycja konkursu „Lew Legnickiego Biznesu”. Podczas uroczystej Gali laureatom wręczono trzy statuetki i siedem wyróżnień przyznanych przez kapitułę w czterech kategoriach.

Konkurs, który od trzech lat organizuje Legnicki Klub Biznesu ma na celu wyróżnienie najlepszych lokalnych przedsiębiorców i liderów społecznych. Mogą do niego przystąpić wszyscy przedsiębiorcy, od tego roku również organizacje pozarządowe z Dolnego Śląska. Zgłoszenia ocenia kapituła, która spośród zgłoszeń wybiera laureatów. W kategorii Mikro Przedsiębiorstwo, w której wpłynęło najwięcej zgłoszeń, tytuł „Lwa Legnickiego Biznesu” otrzymało Centrum Aktywności Ruchowej 48, powtarzając tym samym sukces z ubiegłego roku.

– Nasza branża w Polsce jeszcze raczkuje, ale mamy nadzieje, że takie firmy jak nasza sprawdzające się na wielu polach począwszy od aerobiku w wodzie, imprez sportowo –rekreacyjnych pokazując się zachęcą ludzi do dbania o własną tężyznę fizyczną, z którą w Legnicy nie jest zbyt dobrze – mówił Paweł Mikołajczak, współwłaściciel Centrum. Wyróżnieniami w tej kategorii uhonorowano Agencję Promocji „Farida” i Usługi Ogólnobudowlane – Zygmunt Rzuciło. Wyróżnienie specjalne otrzymała Agata Kowalska i jej Salon Fryzjerski KaArAl. W kategorii Małe Przedsiębiorstwo laureatem został Auto- Kompleks, rodzinna firma, obecna na lokalnym rynku od 1962 r.

– Współczesny Lew Biznesu z pewnością musi mieć przysłowiowego pazura – powiedział Wojciech Butrym. – W tej chwili w przypadku takiej firmy, jak moja to jest walka o każdy dzień i tydzień. To wyróżnienie pozwala docenić ciężką pracę całego zespołu, który zatrudniam. Daje satysfakcję, ale nobilituje do dalszej walki ciężkiej pracy, wzorem do naśladowania jest dla mnie pan Kazimierz Pleśniak. W kategorii tej przyznano jedno wyróżnienie. Otrzymała je firma Multi-Invest Doradztwo Finansowe. Po raz pierwszy przyznano tytuł i statuetkę w kategorii Organizacja Pozarządowa. Laureatem zostało Towarzystwo Przyjaciół Dzieci.

– Jest to dla nas taki symbol wdzięczności za to, że 65 lat towarzystwo działa w Legnicy. Jest bardzo aktywne dzięki wielu ludziom, a dzięki wsparciu sponsorów działa jeszcze lepiej – powiedział Kazimierz Pleśniak. – Myślę, że ten LEW jeszcze bardziej spopularyzuje naszą organizację i będzie takim symbolem dla sponsorów, żeby legnickim dzieciom pomagać.

Wyróżnienia w kategorii organizacja pozarządowa otrzymało Polskie Bractwo Kopaczy Złota oraz Klub Karate Shotokan „Tora”. Przyznano też wyróżnienie specjalne, które otrzymała Fundacja FOR ART, główny organizator konkursu skrzypcowego „Młody Paganini”. W tym roku, mimo, że utworzono czwartą kategorię, przyznano trzy tytuły Lwa Biznesu, bo w kategorii Średnie Przedsiębiorstwo przyznano jedynie wyróżnienie. Otrzymał je Hotel Qubus. Uroczystość w hotelu “Qubus” uświetniły występy uczniów Zespołu Szkół Muzycznych w Legnicy. Honorowy patronat nad imprezą objęli Wicemarszałek Sejmu RP – Jerzy Szmajdziński oraz europosłowie Lidia Geringer de Oedenberg i Piotr Borys.