Aktualności

Najbardziej innowacyjne i najszybciej rosnące przedsiębiorstwa Dolnego Śląska nagrodzone statuetkami Dobra Firma

Związek Przedsiębiorców i Pracodawców wybrał najlepsze firmy Dolnego Śląska. Wśród nagrodzonych znalazły się firmy z branży motoryzacyjnej, diagnostyki medycznej, budowlanej, IT, spożywczej i kosmetycznej.

Ze względu na pandemię COVID-19 zamiast uroczystej gali we Wrocławiu nagrody wręczono podczas wirtualnej transmisji. Patronaty nad wydarzeniem objęli: Marszałek woj. dolnośląskiego, Wojewoda  Dolnośląski i Prezydent Wrocławia. Projekt prowadzono we współpracy z Legnickim Klubem Biznesu i Dolnośląskim Związkiem Przedsiębiorców i Pracodawców – lokalnymi organizacjami realizującymi działania na rzecz promocji i rozwoju przedsiębiorczości w regionie Dolnego Śląska. Głównymi Partnerami wydarzenia są: Agencja Rozwoju Przemysłu SA, Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości i Polski Fundusz Rozwoju.

W ramach procesu kwalifikacyjnego eksperci Związku starannie przeanalizowali kilkuletnie wyniki finansowe dostarczone przez wywiadownię Info Veriti, a także profile działalności, potencjał innowacyjny i rozwojowy oraz reputację szerokiej listy firm z regionu. Po ocenie danych zespół ekspertów wybrał grupę 48 laureatów – prężnie działających dolnośląskich przedsiębiorstw, z których wybrano 7 zwycięzców.

W gronie zwycięskich firm znalazły się:

NAJLEPSZY INNOWATOR – FIRMY DUŻE I ŚREDNIE

Przetwórstwo Tworzyw Sztucznych Józef i Leszek Waś sp.j.

Firma zajmuje się kompleksową produkcją lamp samochodowych. Każda z wytwarzanych lamp powstaje od podstaw na terenie zakładu, a finalny produkt jest testowany we własnym laboratorium fotometrycznym. 

NAJLEPSZY INNOWATOR – FIRMY MAŁE

Frankonia Poland sp. z o.o.

Firma z 20-letnim stażem jest jednym ze światowych liderów – producentów i dostawców pomieszczeń ekranowych i komór bezodbiciowych służących do pomiarów kompatybilności elektromagnetycznej, która samodzielnie wytwarza wszystkie ważne elementy swoich wyrobów. 

NAJBARDZIEJ EFEKTYWNY PRACODAWCA – FIRMY ŚREDNIE I DUŻE

Procom System SA
Specjalista w branży AKPiA, działający na polskim rynku od 1989 roku. Oferują kompleksową realizację zadań z dziedziny automatyzacji procesów przemysłowych oraz autorskich systemów informatycznych.

NAJBARDZIEJ EFEKTYWNY PRACODAWCA – MAŁE FIRMY

Przedsiębiorstwo Budowlane Maxbud Abj sp. z o.o.
Od lat z powodzeniem działają na rynku budowlanym. Przez trzy dekady zdobyli nieocenione doświadczenie, które pozwoliło im dokładnie zgłębić tajniki branży.

NAJBARDZIEJ EFEKTYWNA FIRMA – FIRMY MAŁE

Runoland
Runoland to producent przetworów, żywności ekologicznej i wyrobów garmażeryjnych. Zajmuje się także przetwórstwem runa leśnego pochodzącego z chemicznie czystych, nieskażonych terenów borów dolnośląskich.

NAJBARDZIEJ EFEKTYWNA FIRMA – FIRMY ŚREDNIE I DUŻE

DLM sp. z o.o.

Specjalistyczna hurtownia i dystrybutor  wielu znanych marek kosmetyków i artykułów fryzjerskich i kosmetycznych. Ma w swojej ofercie 11 tysięcy produktów. Organizuje specjalistyczne szkolenia dla branży fryzjerskiej.


NAGRODA SPECJALNA

Stermedia sp. z o.o.
Stermedia łączy rozwój sztucznej inteligencji (AI) z produkcją dedykowanego oprogramowania. Od 2009 r. wspiera optymalizację i cyfrowy rozwój firm m. in z branży produkcyjnej z USA i Europy.

Cezary Kaźmierczak Prezes Związku Przedsiębiorców i Pracodawców komentuje: „W ramach naszej działalności chcemy wyróżniać najlepsze polskie firmy i przedsiębiorców, którzy mimo trudnych warunków rozwojowych konsekwentnie idą do przodu, wdrażają innowacje, zapewniają stabilne i przyjazne pracownikom miejsca pracy. Wyłaniając laureatów nagrody Dobra Firma trafiamy na wspaniałe firmy, zadziwiające nas swoją przedsiębiorczością, innowacyjnością i rozmachem działania. To właśnie dzięki takim firmom polska gospodarka lepiej niż inne radzi sobie w obecnym kryzysie gospodarczym. Jako ZPP od 10 lat aktywnie działamy w kierunku poprawy warunków działania firm w Polsce. Inicjujemy i wspieramy wszelkie inicjatyw zmierzające do wyeliminowania z polskiego prawodawstwa ograniczeń działalności gospodarczej przekraczających wymagania UE i tym samym wyrównania szans konkurencyjnych pomiędzy polskimi i europejskimi przedsiębiorstwami.”

Nagrody w projekcie Dobra Firma przyznaje Związek Przedsiębiorców i Pracodawców. Obecnie ZPP jest najszybciej rozwijającą się i najbardziej aktywną organizacją polskich przedsiębiorców założoną w 2010 roku. Jej celem jest uczynienie Polski krajem z najlepszymi warunkami prowadzenia biznesu i systemem podatkowym w Europie. ZPP zrzesza ponad 52 tysiące firm, 15 organizacji regionalnych i 20 branżowych. Publikuje co roku ponad 30 raportów, opracowań, filmów oraz ponad 100 komentarzy, stanowisk i opinii legislacyjnych. Organizuje liczne debaty i spotkania. ZPP jest organizacją apolityczną wspierającą wolny rynek i zdrowy rozsądek, niezależnie od podziałów politycznych. ZPP jest członkiem Rady Dialogu Społecznego, posiada przedstawicielstwo w Brukseli.   

Szczegóły konkursu na stronie www.nagrody.zpp.net.pl

Paulina Jędrysiak

p.jedrysiak@zpp.net.pl

tel. +48 504 287 817

PEŁNA LISTA LAUREATÓW

NAJLEPSZY INNOWATOR – FIRMY DUŻE I ŚREDNIE

Danfoss Power Solutions

Światowej klasy dostawca hydrauliki siłowej, produktów z zakresu ogrzewnictwa i ciepłownictwa, chłodnictwa i klimatyzacji a także przetwornic częstotliwości do silników i komponentów automatyki przemysłowej.

Dozamel sp. z o.o.

Przedsiębiorstwo usługowe, realizujące swoją działalność w zakresie kompleksowego zarządzania nieruchomościami przemysłowymi – wynajmu powierzchni produkcyjnych, magazynowych i biurowych, utrzymania ruchu, wynajmu, obsługi oraz serwisu maszyn i urządzeń dźwignicowych, obsługi sieci i instalacji energetycznych.

DWS Draexlmaier Wyposażenie Wnętrz Samochodowych sp. z o.o.

Konstruktor i producent nowoczesnych systemów z zastosowaniem w deskach rozdzielczych, ekskluzywnych elementów wyposażenia wnętrz oraz komponentów elektrycznych i elektronicznych do samochodów z segmentu premium.

Incom Group SA

Dystrybutor i producent sprzętu IT oraz elektroniki użytkowej od 30 lat gwarantujący bezpieczną i stabilną współpracę.

Jelcz sp. z o.o.

Jelcz zajmuje się marketingiem, rozwojem, technicznym przygotowaniem, produkcją i sprzedażą samochodów ciężarowych marki JELCZ, oraz produkcji i sprzedażą części zamiennych do pojazdów użytkowych marki JELCZ.

EkoPartner Recykling sp. z o.o.

Spółka od 2015 roku realizuje projekt, którego celem jest opracowanie efektywnego ekonomicznie i środowiskowo, innowacyjnego ciągu technologicznego konwersji odpadów organicznych w wysokojakościowe paliwa stałe oraz uzyskanie z odpadów organicznych toryfikatu pozwalającego na jego wykorzystanie jako paliwa.

Profine Group Polska

Międzynarodowy koncern zajmujący się produkcją, rozwijaniem i sprzedażą systemów okiennych na rynkach całego świata.

NAJLEPSZY INNOWATOR – FIRMY MAŁE

Agencja Rozwoju Regionalnego ARLEG S.A.

Misją ARR „ARLEG” S.A. jest wzmacnianie konkurencyjności regionu przez aktywne działanie na rzecz małych i średnich przedsiębiorstw, samorządów terytorialnych oraz prowadzenie aktywności na rzecz zwiększenia zatrudnienia i upowszechniania standardów Unii Europejskiej.

Cancer Center sp. z o.o.

Firma wspiera diagnostykę onkologiczną w lepszej i szybszej diagnostyce z wykorzystaniem AI i Machine Learning. Udostępnia oprogramowanie do ręcznego obrazowania całych slajdów do zapisywania obrazów patologicznych przy użyciu własnego mikroskopu.

Dr OKO – salony optyczne

Salony optyczne Dr OKO znajdują się w Legnicy, Lubinie i Chojnowie. Oferują okulary i szkła progresywne i kontaktowe oraz badania wzroku.

Hager Polonia sp. z o.o.

Firma prowadzi usługi dla lekarzy stomatologów, promuje nowoczesne rozwiązania w leczeniu i wspiera programy dotyczące higieny jamy ustnej. Organizuje szkolenia dla lekarzy stomatologów.

Identt sp. z o.o.

Rozwijają i wdrażają innowacyjny system porównywania wizerunku osób, odporny na zmiany wizerunku, oparty na głębokich sieciach neuronowych. 

ITCentris

Firma dostarcza usługi i produkty związane z bezpieczeństwem IT. Jest autoryzowanym partnerem Yubico – producenta kluczy Yubikey, ESET – dostawcy wiodących rozwiązań antywirusowych oraz Ledger – producenta sprzętowych portfeli kryptowalut.

NAJBARDZIEJ EFEKTYWNY PRACODAWCA – MAŁE FIRMY

Assai sp. z o.o.

Firma od 1990 roku specjalizuje się w dystrybucji baterii galwanicznych marki OKTAN max oraz zniczy i świec elektrycznych marki SUBITO.

EcoMS Consulting sp. z o.o.

Lider na rynku polskim, zapewniający obsługę przedsiębiorstw i identyfikację wymagań prawnych w zakresie szeroko rozumianej ochrony środowiska oraz bezpieczeństwa i higieny pracy.

Kominki Fany

Firma specjalizuje się w budowie i montażu kominków na Dolnym Śląsku. Oferta obejmuje kominki: żeliwne, stalowe, tradycyjne, z płaszczem wodnym oraz wyroby z kamienia, schody, blaty kuchenne i parapety

Lakfam Sp. j.

Lakfam należy do grona największych producentów szlifierek narzędziowych. Firma oferuje szlifierki automatyczne do ostrzenia pił, frezów, głowic, noży, wierteł, uniwersalne szlifierki narzędziowe, a także specjalistyczne wersje obrabiarek oraz remonty kapitalne maszyn.

Optyk-Fotograf Nowakowscy

Cztery salony optyczne i trzy studia fotograficzne. Firma z równym sukcesem prowadzi specjalistyczne badania okulistyczne, jak i profesjonalne sesje fotograficzne i videofilmowanie.

Sycowskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego sp. z o.o.
Jest spółką, w której właścicielem 100% udziałów jest Miasto i Gmina Syców. Przedmiotem działania firmy jest budowanie domów mieszkalnych i ich eksploatacja na zasadach najmu.

NAJBARDZIEJ EFEKTYWNY PRACODAWCA – FIRMY ŚREDNIE I DUŻE

AWM Budownictwo SA

Firma AWM Budownictwo S.A.  została stworzona z myślą o poprawie standardu i jakości życia swoich klientów poprzez budowanie nowoczesnych obiektów, spełniających wszelkie wymagania jakościowe.

Cast SA

Firma istnieje od 1999r na polskim rynku, obsługuje ponad 1000 klientów z całej Europie. Jest jednym z wiodących i najbardziej innowacyjnych polskich producentów folii STRETCH.

Faurecia SA

Firma jest światowym liderem wśród producentów części samochodowych. Powstają tu metalowe stelaże i ramy foteli. Aż ¾ elementów produkcji montowanych jest w samochodach marek premium.

Polboto-Agri sp. z o.o.

Firma jest autoryzowanym dealerem marki John Deere oraz partnerem producentów najwyższej klasy maszyn rolniczych. Zajmuje się obsługą rolnictwa w zakresie sprzedaży maszyn rolniczych nowych i używanych, wynajmu, serwisu oraz sprzedaży części zamiennych do oferowanego przez nich sprzętu rolniczego.

Simet SA

Przedsiębiorstwo jest największym w Polsce wytwórcą puszek elektroinstalacyjnych, a  także   znaczącym producentem złączek i osprzętu elektroinstalacyjnego.

Viessmann sp. z o.o.

Viessmann to rodzinna firma z ponad 100-letnią tradycją oraz wiodący producent systemów grzewczych, przemysłowych i chłodniczych na arenie międzynarodowej. Firma powołała do życia Fundację „Świadomi Klimatu”, której celem jest budowanie świadomości ekologicznej, zapobieganie niskiej emisji oraz popularyzacja rozwiązań opartych na OZE oraz energii elektrycznej.

NAJBARDZIEJ EFEKTYWNA FIRMA – FIRMY MAŁE

Aeroklub Wrocław

Wrocławski Aeroklub jest oparty na tradycji oraz bogatej historii, która od ponad 75 lat ma duży wpływ na lotniczą aktywność na Dolnym Śląsku. Oferują szkolenia lotnicze SPL(A) oraz PPL(A).

Biprowod sp. z o.o.

oferuje kompleksowe usługi projektowe w zakresie gospodarki wodno-ściekowej oraz zapewnia nowoczesne rozwiązania projektowe dostosowane do wymogów ochrony środowiska z wykorzystaniem odnawialnych źródeł energii, takich jak pompy ciepła czy panele fotowoltaiczne.

Kancelaria Radcy Prawnego Anna Błaszkiewicz 
W profilu kancelarii oraz w obszarze zainteresowań zawodowych leży niesienie szeroko rozumianej pomocy prawnej na rzecz osób fizycznych oraz przedsiębiorców.

Koncept Sp.j.
Zajmuje się produkcją mebli, aranżacją i wyposażaniem wnętrz domów, biur, firm i instytucji a także obiektów handlowych i gastronomicznych.

Restauracja Serby
Restauracja działa od maja 2017. Przygotowuje przyjęcia okolicznościowe, szkolenia, konferencje oraz śniadania, obiady i kolacje dla gości hotelowych.

Miejski Zakład Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. w Bolesławcu

Przedsiębiorstwo prowadzi działalność, związaną z usługami w dziedzinie gospodarki komunalnej i gospodarki odpadami, spełniając wymagania swoich klientów w sposób nowoczesny, bezpieczny i sprzyjający ochronie środowiska.

Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna SA
Istnieje od 1997 roku i obejmuje 18 podstref położonych w środkowej części województwa dolnośląskiego. 50 firm zainwestowało tu ponad 9 mld zł. i zatrudnia ponad 16 tys. pracowników. Przeważa przemysł motoryzacyjny oraz metalowy

Przedsiębiorstwo Farmaceutyczne Okoniewscy
Spółka jest znanym producentem leków, wyrobów medycznych i kosmetyków. Od 30 lat firma troszczy się o zdrowie i bezpieczeństwo pacjentów działając zgodnie z misją, którą jest poszukiwanie nowych rozwiązań w dziedzinie farmacji, przy zachowaniu dobrych relacji z kontrahentami, dzięki rozwojowi osobistemu pracowników.

Spedycja Krajowa i Międzynarodowa J.Friczka & Z.Friczka Sp.j.

Działa na rynku od 1999 roku. Realizują zlecenia na terenie Polski, Czech, Niemiec oraz Węgier. Stawiają na nowoczesność oraz dobre i przyjazne relacje z klientami.

NAJBARDZIEJ EFEKTYWNA FIRMA – FIRMY ŚREDNIE I DUŻE

Cermag

to specjalistyczna sieć handlowo-usługowa, prowadząca sprzedaż płytek ceramicznych, wyposażenia łazienek oraz materiałów, powiązanych z ich montażem. Rozwija usługi projektowe i budowlane w obszarze aranżacji wnętrz oraz prac budowlano-wykończeniowych.

Kaufland Polska Markety sp. z o.o. s.k.
Kaufland jest jedną z największych sieci handlowych w Polsce. W ofercie sieci można znaleźć kilkanaście tysięcy produktów, w tym m.in. produkty świeże, spożywcze, artykuły higieniczne czy artykuły gospodarstwa domowego.

PCC EXOL  SA
PCC EXOL to połączenie nowoczesnych technologii, doświadczenia i efektywnego działania w obszarze projektowania, produkcji i sprzedaży surfaktantów.

Producencka Centrala Farmaceutyczna PCF Procefar sp. z o.o.

Procefar jest wyłącznym dystrybutorem takich producentów jak PPF HASCO–LEK S.A i Zakładów Chemiczno-Farmaceutycznych „VIS” oraz marki OMRON Healthcare na terenie całego kraju. Firma jest także odpowiedzialna za dystrybucję produktów PHILIPS AVENT na rynku farmaceutycznym.

Przedsiębiorstwo Budownictwa Ogólnego Dach Bud sp. z o.o.

Jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych firm deweloperskich we Wrocławiu i na Dolnym  Śląsku. Cechą wyróżniającą PBO DACH BUD jest stosowanie tradycyjnej technologii, a więc budowanie ze zdrowych, naturalnych materiałów ceramicznych.


Reco Polska Produkcja 

Reco Polska Produkcja projektuje i produkuje szeroką gamę koszy i komponentów do zmywarek z drutu ze stali miękkiej i nierdzewnej oraz komponenty do obiegów chłodniczych z aluminium i stali.

Selena FM SA

Polskie przedsiębiorstwo z siedzibą we Wrocławiu zajmujące się produkcją i dystrybucją chemii budowlanej oraz jeden z trzech największych producentów piany poliuretanowej na potrzeby budownictwa na świecie. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *